Flexaret návody‚ záruční listy

 

                 


flexaret návody,záruční listy,účtenky a pod. dokumenty       DOMŮ

Tady najdete k nahlédnutí  veškeré dokumenty které mám ve své sbírce.Ano ty dokumenty které při zakoupení fotoaparátů Flexaret v době jejich velké slávy obdržel v balení každý šťastný majitel těchto krásných fotoaparátů.

Postupně se tu objeví vše co se mě podaří zachránit před zničením a nebo nevratným poškozením.Najdete zde kompletní návody ke všem aparátům Flexaret ke stažení v elektronické podobě.Objeví se tu záruční listy, účtenky s dobovými cenami přístrojů, visačky a různé drobné písemnosti, které nový majitel našel v papírové krabici (i ty tu najdete) ve které si odnášel fotoaparát Flexaret domů.

 

Flexaret originální návody.

(poklikem je možné si návod s laskavým svolením společnosti Meopta Přerov stáhnou v el. podobě).

         

                            

                       

Flexaret záruční listy:                                                                                                                          Flexaret účtenky a visačky:

Flexaret IVa


Flexaret Va

                          


Flexaret VI


Flexaret VI


Flexaret Standard


Flexaret VII


Flexaret přídavné dokumenty

      
    

    Flexaret filtry a jejich využití

            

    UV – téměř bezbarvý. Pro snímky v horách a u moře nebo v zimě při sluncem ozářeném sněhu. Není nutné   prodlužovat osvitovou dobu.

    UVO – bezbarvý. Použití stejné jako UV jen s tím rozdílem že je určen pro barevný film.

    GGR1 – žlutozelený. Pro sportovní  a portrétní snímky a snímky krajin bez oparu. Vhodný pro panchromatický film. Čas osvitu se prodlužuje 1,5 až 2x.

    GR1 – světlezelený. Pro snímky krajin a portrétů . Vhodný pro panchromatický film. Čas osvitu se prodlužuje 3 až 4x.

    G1 – světležlutý. Pro sportovní  a portrétní snímky a snímky krajin bez oparu nebo použitelný také v horách. Čas osvitu se prodlužuje 1,5 až 2x.

    G2 – středně žlutý. Pro snímky krajin s mraky, květiny nebo reprodukce obrazů při denním světle. Čas osvitu se prodlužuje 2 až 3x.

    G3 – oranžový. Pro snímky krajin se zamlženým oparem. Filtr dělá mraky velmi výrazné na tmavé obloze. Čas osvitu se prodlužuje 3 až 4x.

    B1 – modrý filtr. Pro snímky na super-panchromatický film při umělém světle. Čas osvitu se prodlužuje 2 až 3x.

    R1 – červený. Pro fotografování dálek nebo při fotografování v mlze.Při plném slunečním světle bez mraků na panchromatickém  materiálu a pokud se exponuje                 méně se dosáhne nočního efektu. Snímky pak vypadají jako by byly foceny za svitu měsíce. Čas osvitu se prodlužuje 6 až 10x.

    N1 – světlešedý. Při příliš velkém osvětlení. Propouští 50% světla. Často  se používá pro focení  “dlouhé vody“ , k dosažení mléčného zabarvení rychle                           tekoucích potoků a vodopádů. Čas osvitu se prodlužuje 2x.

    N2 – středně šedý. Použití je stejné jako N1. Filtr propouští jen 25% světla. Čas osvitu se prodlužuje 4x.

    P – polarizační. K odstranění reflexů při fotografování zrcadlících se ploch. Čas osvitu se prodlužuje 2x.                 

 

TOPlist